Проект: Upskilling Coaches

АРБС взе участие в #United4Equality
08.03.2025 г.
Представители на Асоциацията за развитие на българския спорт (АРБС), Йоанна Дочевска и Ивелина Кирилова, взеха участие в събитието „United 4 Equality“, което се проведе на 8 март 2025, организирано от Посолството на Германия в България в партньорство със Столична община – район „Изгрев“. Събитието, посветено на равнопоставеността на жените в спорта, събра експерти, спортисти, треньори, студенти, представители на институции и организации, за да обсъдят начините за подобряване на достъпа до спорт и физическа активност за хора от всички възрасти и среди.
Програмата включваше дискусии, модерирани от Кнут Ауф дем Берге, спортен експерт и педагог с дългогодишен опит в Германския футболен съюз и Мирела Демирева, олимпийска вицешампионка от Олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016, а сред участниците беше и Станилия Стаменова - световна шампионка от Световното първенство по кану-каяк в Милано през 2015. Основни теми бяха равнопоставеността в спорта, премахването на бариерите пред участието на жените и добри практики за насърчаване на равенството.

В рамките на неформалните разговори, Йоанна Дочевска и Ивелина Кирилова представиха пред участниците проекта „Upskilling Coaches“, който цели да подкрепи развитието на треньорите и подобряването на тяхната квалификация, като част от усилията на АРБС за подобряване на качеството и достъпността на спортното обучение в Европа. Събитието предостави платформа за обмяна на идеи и споделяне на добри практики, като АРБС продължава активно да работи за по-инклузивна и равноправна спортна среда.